• 18 Oct, 2022
  • Data rozpoczęcia: 18-19 października 2022
  • Lokalizacja: Akademia Marynarki Wojennej ul. Śmidowicza 69, Gdynia 81-127
  • Organizator: Akademia Marynarki Wojennej, Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych

 

Szanowni Państwo!

Dziękujemy wszystkim za udział w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej POLITYKA BEZPIECZEŃSTWO I EDUKACJA W 100-LECIE POLSKIEGO MORSKIEGO SZKOLNICTWA WOJSKOWEGO. Podczas obrad ponad 40 naukowców z różnych krajowych uczelni dyskutowało i wymieniało się opiniami w obszarach polityki, historii, wojskowości, bezpieczeństwa, stosunków międzynarodowych oraz edukacji. Przedstawiane tematy były dotąd słabo lub w ogóle niezbadane. Konferencji przysłuchiwała się i brała udział w dyskusji grupa obserwatorów, w tym podchorążych i studentów cywilnych.

Mamy nadzieję, że jako organizatorzy i gospodarze, nie zawiedliśmy Państwa w żadnym zakresie, a konferencja nie rozczarowała nikogo od strony naukowej. Pozostajemy jako organizatorzy wdzięczni za wszelką okazaną nam życzliwość. Rozumiemy, że możecie Państwo odczuwać niedosyt związany z możliwością dyskusji, która zawsze towarzyszy naukowym referatom, ale dyscyplinę czasową wymuszała organizacja naszego spotkania związana z drugim dniem konferencji, tj. podróżą wojenno-morską. Miło nam było gościć Państwa – dzięki życzliwości dowództwa 3 Flotylli Okrętów – także na pokładzie ORP WODNIK.

Pozostaje kwestia niezwykle ważna, ale i przyjemna, t.j. przygotowanie do publikacji wygłoszonych na konferencji przez Państwa tekstów. Teksty będą opublikowane w czasopiśmie WNHiS Colloquium (100 punktów według wykazu czasopism punktowanych Ministerstwa Edukacji i Nauki). Wydanie artykułów pokonferencyjnych nastąpi po uzyskaniu pozytywnych recenzji wydawniczych. Teksty będą przyjmowane do recenzji dopiero po spełnieniu wymogów edytorskich. Informacje o czasopiśmie WNHiS AMW i zasady edytorskie znajdziecie Państwo pod linkiem: https://colloquium.amw.gdynia.pl/index.php/colloquium. Prosimy o przysłanie tekstów do 31 grudnia 2022 roku, bezpośrednio na adres redakcji czasopisma oraz, o ile to nie sprawi kłopotu, dodatkowo na adresy komitetu organizacyjnego konferencji:

dr M. Kardas : mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. kom. 692 822 007    

dr M. Chojnacka: mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; tel. kom. 501 643 530

Prosimy o dotrzymanie wyznaczonego terminu.

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Konferencji

                                                                    dr Mariusz Kardas

 

Zostań studentem elitarnej uczelni!

Kontakt

Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
ul. Śmidowicza 69
81-127 Gdynia