Konferencja „Polityka, bezpieczeństwo i edukacja w 100-lecie polskiego morskiego szkolnictwa wojskowego”
- Szczegóły
- By Artur Wrzałkowski
- 18 Oct, 2022
- Data rozpoczęcia: 18-19 października 2022
- Lokalizacja: Akademia Marynarki Wojennej ul. Śmidowicza 69, Gdynia 81-127
- Organizator: Akademia Marynarki Wojennej, Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych
Szanowni Państwo,
Rok 2022 dla społeczności Akademii Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte w Gdyni jest czasem szczególnym. Okres obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Rzeczpospolitą, w który weszliśmy w listopadzie 2018 roku, splata się ze wspomnieniem odzyskania dostępu do morza, co umożliwiło budowanie Polski morskiej. By to było możliwe trzeba było wszcząć starania nie tylko o utworzenie odpowiedniej na wybrzeżu infrastruktury, które zaowocowało powstaniem portu w Gdyni, ale także zbudowania kadr, które poprzez to „okno na świat” pozwoliłyby – jak powiedział prof. Kazimierz Demel – na polską „uprawę morza”. W takich to okolicznościach zrodziło się polskie szkolnictwo morskie – cywilne i wojskowe.
Podejmując się wyzwania uświetnienia 100-lecia morskiego nauczania wojskowego Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni ma zaszczyt zaprosić na konferencję naukową: POLITYKA BEZPIECZEŃSTWO I EDUKACJA W 100-LECIE POLSKIEGO MORSKIEGO SZKOLNICTWA WOJSKOWEGO, organizowaną w Gdyni w dniach 18-19 października 2022 roku.
Dyskusji naukowej chcemy nadać charakter interdyscyplinarny, dlatego też komunikat kierujemy do szerokiego grona badaczy i nauczycieli akademickich z nadzieją, że zechcą okazać swoje zainteresowanie problematyką. Konferencja planowana jest jako dwudniowa. Zapraszając do wzięcia w niej udziału przewidujemy wydanie artykułów pokonferencyjnych po uzyskaniu pozytywnych recenzji wydawniczych. Teksty będą opublikowane w czasopiśmie WNHiS Colloquium (100 punktów według wykazu czasopism punktowanych Ministerstwa Edukacji i Nauki).
Informacje organizacyjne:
- Wystąpienia uczestników odbywać się będą w panelu głównym oraz w trzech panelach tematycznych zbudowanych wokół: polityki, bezpieczeństwa, edukacji.
- Czas trwania wystąpień - 15 minut.
- Język wystąpień: polski, angielski, rosyjski; język prezentacji: angielski i język wystąpienia (prezentacja dwujęzyczna).
- Forma obrad: stacjonarna w audytorium biblioteki AMW, ul. Śmidowicza 69, Gdynia.
- Opłata konferencyjna: 300 zł - udział z referatem – uczestnik otrzymuje certyfikat potwierdzający uczestnictwo, materiały konferencyjne, wyżywienie podczas konferencji (przerwy kawowe, dwa obiady oraz uroczysta kolacja pierwszego dnia obrad), ma możliwość publikacji artykułu w czasopiśmie Colloquium (po otrzymaniu pozytywnej recenzji wydawniczej) oraz zaproszenie na rejs okrętem po Zatoce Gdańskiej.
- Rejestracja:
- zgłoszenia prosimy nadsyłać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie konferencji: https://100.amw.gdynia.pl/index.php/rejestracja.
- Rejestracja uczestników i przyjmowanie zgłoszeń tematów wystąpień do 31 maja 2022 roku.
- Harmonogram:
- termin nadsyłania zgłoszeń wraz z abstraktami – do 31 maja 2022
- potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia – do 30 lipca 2022
- termin wniesienia opłaty konferencyjnej – do 31 sierpnia 2022
- ogłoszenie programu konferencji – 1 października 2022
- konferencja – 18-19 października 2022
- nadsyłanie artykułów do druku – 31 grudnia 2022
Komitet Organizacyjny konferencji:
- Przewodniczący – dr Mariusz Kardas;
- dr hab. Andrzej Drzewiecki, prof. AMW;
- dr Monika Chojnacka - sekretarz;
- dr Gracjana Dutkiewicz
- dr Iwona Królikowska
- dr Agnieszka Suchocka
Kontakt:
Komitet organizacyjny konferencji:
dr M. Kardas : tel. kom. 692 822 007 ; mail:
dr M. Chojnacka: tel. kom. 501 643 530 mail:
Informuję, że wszystkie komunikaty oraz sprawy dotyczące konferencji będą dostępne na stronach internetowych AMW https://100.amw.gdynia.pl/index.php/komunikaty oraz naszego Wydziału pod adresem: www.wnhis.amw.gdynia.pl